Zimní finále mladých krušnohorských běžkařů se blíží

Zimní finále mladých krušnohorských běžkařů se blíží
  12.3.2014 | Archiv | autor: Pavel Beneš

V neděli, 23.3.2014 to vypukne  – již po čtvrté zamíří do oblasti  Interskiregion Klínovec – Fichtelberg oblíbená soutěž SUPERCROSS 2014, unikátní kombinace skicrosu a sprintu na běžkách, pro mladé naděje českého a saského běžeckého lyžování.  Na startu se sejdou všichni milovníci adrenalinu na běžkách věkových kategorií 6-18 let a změří síly v závodě, ve kterém musí dokázat, že už na nich opravdu něco umí. A také že se nebojí! Poprat se musí nejen s nástrahami na trati, ale také s dalšími třemi závodníky, kteří mají hodně nabroušené lokty.

Svoji účast přislíbili čeští i němečtí závodníci, o kterých možná v budoucnosti v rámci velkých světových soutěží mnoho uslyšíme. O medaile se poperou mezi mnoha jinými jmény také Vítězové Německého poháru Merle Richter/ročník 2001 (SSV 1864 Sayda) a Jonas Schröter/ročník 2000 (SCMK Hirschau) za saskou stranu a vítězka Českého poháru Zuzana Matějková/2001, druhý Martin Jeřábek/2001 (oba Loko Teplice), či karlovarská naděje Kryštof Husák/1998 za stranu českou.

Soutěž SUPERCROSS 2014 není pro mladé běžkaře jen tečkou za zimní lyžařskou sezónou, ale je zároveň poslední soutěží česko-německého seriálu JUNIOR-TROPHY Erzgebirge.

Seriál JUNIOR-TROPHY Erzgebirge (JTE) je seriál zimních soutěží, orientujících se na vytrvalostní sport a všestranný pohyb dětí a mládeže v Krušných horách. Sportovci nezahálejí ani v létě, seriál JTE má také svojí letní alternativu. Hlavní motto seriálu je především radost ze sportu a zábava při soutěžích.  Také letos se do seriálu organizačně zapojily kluby z Čech a ze Saska a nabídly celkem 5 soutěží. Více na www.junior-trophy.de.

DSC-Gesamtwertung_MerleRichter

Merle Richter, vítězka Německého žákovského poháru 2014

Soutěž SUPERCROSS 2014 však není zdaleka jen pro registrované závodníky, může zapojit kdokoliv ve věku 6-18 let. Stačí mít běžky, odvahu, chuť závodit a přihlásit se na webových stránkách soutěže www.supercross-klinovec.com . Startovné ani žádný registrační poplatek nevybíráme, protože naše soutěž je společným, česko-německých projektem a těší se finanční podpoře z fondů EU, v rámci projektů Cíl3 Euroregionu Krušnohoří. Ti nejlepší z každé, z celkem dvanácti věkových kategorií, vyhrávají medaile, diplomy a poháry. Jeden závodník a jedna závodnice napříč všemi věkovými kategoriemi s nejrychlejším časem na trati si odvezou již tradičně mikrovlnnou troubu značky WHIRLPOOL.