Vydařený Supercross udělal na Klínovci tečku za zimní sezónou

Vydařený Supercross udělal na Klínovci tečku za zimní sezónou
  1.4.2015 | Archiv | autor: Pavel Beneš

Krásné slunečné počasí, výborně připravená trať a nádherné souboje 210 účastníků ve věku šest až osmnáct let. Právě taková byla kulisa populárního a originálního Klínoveckého Supercrossu. Tento závod je sice určen mladým běžcům na lyžích z České republiky a sousedního Saska, ale ti sjezdovku zdolávají na běžkách!
Závodilo se na klínovecké sjezdovce Dámská, kde čekala trasa dlouhá pět set nebo tisíc metrů plná skoků, náročných klopenek a dalších nerovností. Zvládnout ji úspěšně na běžkách vyžadovalo od účastníků skutečné mistrovství. Tato akce v Krušných horách uzavírá v posledních letech každou zimní sportovní sezónu a současně je závěrečnou soutěží seriálu Junior-Trophy-Erzgebirge.
„V sobotu nám přálo úžasné počasí, kolem poledne vyšlo sluníčko, takže vládla výborná nálada. Tím spíše, že v neděli už na Klínovci pro změnu lilo jako z konve. K vidění byly dramatické souboje a samozřejmě ty nejnapínavější se odehrávaly v nejstarších kategoriích. Na stupně vítězů se sice mnohem častěji dostali němečtí lyžaři, čeští závodníci však zvítězili právě v obou nejstarších kategoriích,“ popisuje průběh Klínoveckého Supercrossu ředitelka závodu Ivana Dobišová.
Startující byli rozděleni do šesti věkových kategorií, v nichž soutěžili klasickým systémem jako při skikrosových nebo snowboardcrossových závodech vždy zvlášť chlapci a dívky. Pravdou je, že zástupci německých oddílů přijeli ve vrcholné formě a doslova si pro sebe zabrali stupně vítězů. „Jen o vítězství však zdaleka nešlo. Mnohem důležitější byl zážitek z hezké akce, příjemná atmosféra a nová přátelství,“ říká Ivana Dobišová.
Pořadatelé odměnili mikrovlnnými troubami WHIRLPOOL držitele nejrychlejších kvalifikačních časů. Těmi se stali Jessica Löschke z Leuny a Kryštof Husák ze Slovanu Karlovy Vary. Šest nejúspěšnějších borců v cíli obdrželo medaile a diplomy, nejlepší tři navíc dostali speciální poháry.
Velký díky organizačnímu a realizačnímu týmu za uspořádání skvělé soutěže, partnerům, kteří soutěž finančně podpořili, Ústeckému kraji, společnosti KATOS Logistics a České unii sportu a Ski areálu Klínovec a Penzionu Max za výborné podmínky a zázemí k soutěži.