Klínovecký snowboardcross v mlze

Klínovecký snowboardcross v mlze
  22.2.2019 | Archiv | autor: Ivana Dobišová

Do závodu Klínovecký Snowboardcross se přihlásilo téměř 50 dětí ve věku od 7 – 16 let.
Na přípravě trati pracoval technický tým pod vedením ředitelky závodu Klínovecký Snowboardcross i nadcházejících víkendových mezinárodních FIS snowboardcrossových závodů pro juniory a dospělé, Lenky Dvořákové. Trať byla perfektně připravena i zabezpečena bezpečnostními prvky, aby odpovídala standardům mezinárodních soutěží.
Dle stanoveného programu měl v 09:00 hodin začít trénink, ale poslední slovo mělo počasí. Boží Dar se v pátek, 22.února probudil do deštivého rána a déšť bohužel nebral ohledy na blížící se start závodu. Lilo a lilo.
Program se tedy musel posunout o 2 hodiny. Mladí závodníci odjeli do tepla a především do sucha. Další sraz u startu crossové trati na Hranicích byl naplánován na 11.00 hod.
Déšť sice ustal, ale mlha Boží Dar neopustila. Každopádně v 11 hodin se trať závodníkům otevřela na prohlídku a tréninkové jízdy.
Zhruba v 11:30 odstartovali první závodníci, samostatnými kvalifikačními jízdami s cílem zajet co nejrychlejší čas a kvalifikovat se do finálových rozjížděk, kde startují vždy 4 závodníci najednou. Ti rychlejší postupují do další jízdy až do té skutečně finálové, ze které vzejdou vítězové.
Vítězové všech čtyř dnešních kategorií jsou již známi. I přes nepřízeň počasí to byl pěkný závod.

O medailové umístění zabojovali v kategorii Kids -dívky

 1. Kristýna Dejmková
 2. Mia Vladařová
 3. Kateřina Hebelková
 4. Sára Davidová

Kids - chlapci

 1. Matyáš Skandera
 2. Filip Mareš
 3. Marek Měřička
 4. Matyáš Martínek

Kategorie Rookies ovládli v kategorii mladých slečen

 1. Anna Halašová
 2. Adéla Tichá
 3. Karolína Výtvarová
 4. Sofie Bieglová

...a chlapci

 1. Tomáš Tůma
 2. Vojta Trojan
 3. Roman Šmíd
 4. Ben Biegel