Crossová trať na Božím Daru, na sjezdovce za hotelem Praha přiláká také mladé snowboardisty i lyžaře

Crossová trať na Božím Daru, na sjezdovce za hotelem Praha přiláká také mladé snowboardisty i lyžaře
  17.2.2017 | Archiv | autor: Ivana Dobišová

Takovou crossovou trať Krušné hory skutečně nepamatují. Její autoři, zkušení a světově uznávaní tvůrci sportovních tratí ze sněhu ji připravovali několik dní pro juniorský světový šampionát, pro soutěž ve snowboardcrossu Juniorského mistrovství světa ve snowboardingu, které se po třinácti letech vrátilo do Krušných hor, na Boží Dar a na Klínoveckou sjezdovku U Zabitýho (www.msjsnowboarding.cz).

Speciální rolba Parkbully, určená pro stavbu sněhových parků se na božídarské sjezdovce za hotelem Praha nezastavila po celých 10 dní. Téměř 24 hodin denně křižovala sjezdovku, hrnula sníh, vykrajovala, vyřezávala a tvarovala. A výsledek stojí za to, protože trať je spíše technická, tím pádem divácky velice zajímavá a odpovídá nárokům světové soutěže. Velký důraz samozřejmě kladli stavitelé na její bezpečnost.  Příprava trati znamenala pro božídarskou rolbu velkou premiéru. „Právě na tyto účely město Boží Dar rolbu pořizovalo“ shodují se Miroslav Schimmer, hlavní organizátor Juniorského šampionátu s Janem Horníkem, starostou Božího Daru.

Božídarská crossová trať bude i po úspěšném ukončení juniorského šampionátu žít svým dalším sportovním životem. Právě v ní si to rozdají všichni závodníci soutěží seriálu Zimní supercross. Všichni mladí závodníci od 5 do 18 let, na snowboardech, sjezdových lyžích a nakonec i na běžkách.